Facebook Pixel
GET ESCREO GET CREATIVE

 

Oamenii au visuri îndrăzneţe de felul lor. Dar, pe parcurs, acestea de multe ori se domolesc. Din fericire, nu a fost şi cazul echipei noastre.

Echipa din spatele vopselei Escreo a crezut în proiectul acesta mult timp. Am încercat cu primul tip de vopsea Escreo şi a funcţionat. Cu timpul, am constatat chiar în cadrul echipei noastre că se folosesc multe sticky note-uri care sunt lipite pe pereţi, dar că acestea au tendinţa de a-şi lua zborul. Şi aşa a apărut şi vopseaua magnetică Escreo.

Dacă încă nu ai aflat ce este vopseaua magnetică Escreo, poţi afla prin acest articol.

3 moduri de folosire vopseaua magnetică Escreo

Umple-ţi un perete cu fotografii

vopsea tabla scris magnetică 5

Dacă îţi faci multe selfie-uri cu prietenii sau ai primit în dar un aparat Polaroid care face poze instant, o să-ţi doreşti să foloseşti această vopsea. Ştii de ce? Pentru că, dacă foloseşti vopseaua magnetică Escreo, îţi poţi umple un perete întreg cu povestea ta şi a găştii tale spusă în instantanee.

Fie că e vorba de poze de la ultimul festival, de la o zi de naştere cu o tematică aparte, acum nu mai trebuie să pui acele poze într-un album pe un raft unde se va aşterne praful în timp. Poţi să actualizezi mereu povestea cu noi fotografii care să o continue la nesfârșit. O să ai cel mai interesant proiect de… photo wall din câte există pentru că va fi mereu personalizat şi actualizat.

Nu trebuie decât să alegi vopseaua magnetică Escreo şi vopseaua whiteboard Escreo. Mai întâi se aplică baza magnetică după care va fi aplicată vopseaua whiteboard în orice culoare vrei tu. Nu-ţi mai trebuie decât mulţi magneţi…

…şi toţi prietenii tăi vor vrea să se pozeze cu wall-ul tău.

O şedinţă… magnetică precum ideile tale

vopsea tabla scris magnetică 3

Eşti la birou. Şi urmează o şedinţă. Inspiri adânc şi te pregăteşti mental.

Ştim că şedinţele pot fi destul de plictisitoare, mai ales dacă nu ai la îndemână decât mijloace convenţionale de a te exprima. Iar dacă eşti un om creativ, o să-ţi doreşti un mod mai personalizat de a comunica. Cu vopseaua magnetică Escreo poţi face acest lucru.

Vrei să notezi rapid pe perete nişte idei pe care să le poţi şterge după aceea? Vrei să „lipeşti” pe pereţi imagini sau grafice, dar fără aracet, scotch, bolduri sau alte asemenea instrumente? Vopseaua Escreo este răspunsul la aceste probleme. Cu câţiva magneţi şi un marker care nu e permanent poţi transforma şedinţele din ceva plictisitor în ceva mult mai interactiv pentru toată lumea.

Data viitoare când o să vorbeşti cu clienţii în sala de şedinţe, le poţi spune că ce se află pe pereţi e o operă de artă colectivă.

vopsea tabla scris magnetică 4

Un aliat în lupta cu sticky note-urile care nu stau lipite pe pereţi

Locuieşti cu mai multe persoane în aceeaşi casă şi nu prea vă intersectaţi şi cineva a ajuns la concluzia că dacă e vorba de treburi administrative, e bine să le comunicaţi prin sticky note-uri? La început părea o idee bună, nu-i aşa? Dar între timp au început să zboare bileţele de pe perete şi treburile administrative ale locuinţei tot trebuie făcute.

vopsea tabla scris magnetică 2

O soluţie poate fi vopseaua magnetică Escreo. Nu numai că poţi folosi magneţi ca să te asiguri că nu cad bileţelele cu sarcinile de lucru, dar poţi scrie cu marker non-permanent. Odată ce sarcinile au fost îndeplinite, le poţi pune într-o urnă sau le poţi şterge cu buretele de pe perete dacă au fost scrise. Nu contează că e vorba de lista de cumpărături sau de facturi ce trebuie plătite, toate pot fi rezolvate cu un spaţiu comun în care fiecare vede ce sarcini are de îndeplinit în casă.

Ceea ce face atât de interesantă vopseaua magnetică Escreo este că ai posibilitatea să fii creativ şi să experimentezi cu modalităţi de a te exprima. Dacă ai găsit şi alte moduri de a utiliza un perete cu vopsea Escreo, ni le poţi spune în secţiunea de comentarii.